Vücutta Çatlak Tedavisi

Çatlak tedavisi için öneriler

1. Banyodan önce badem yağı ve zeytin yağı ile masaj yapmak vücut çatlaklarının görünümü azaltır.Sürekli hareketsiz kalınmamalıdır.Her gün mutlaka 40 dakika yürüyüş yada spor yapılmalıdır.

2. Duş yaparken çatlak olan kısımlar sert bir duş kesesi ile masaj yapılmalıdır.Çatlak olan bölgelerde kan akış hızı yüksek olmalıdır, bu bölgeleri çalıştıran egzersizler yaparak çatlakların azalmasını sağlayabilirsiniz.

3. Banyodan sonra vücudunuz nemlendirici ile kurumasına engel olunmalıdır.bu şekilde yeni çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.Çatlak olan kısımları nemlendirme çatlakların tedavisi için gerekli adımlardan biridir.

4. Sağlıklı beslenmek ve kilo alıp vermemek oldukça önemlidir.Bol su içerek ve sağlıklı beslenerek cilt çatlakarınızı zamanla tedavisini yapabilirsiniz.Aynı zamanda günlük sporu  ihmal etmemelisiniz.Diyet yapan bayanlar hızlı kilo vermemeye özen gösterip aynı zamanda egzersiz yapmalılar.Ve verilen kilolarınızı geri almamalısınız.Masaj ve bitkisel maskeler desteği ile, sporda günlü programınızda olursa çatlaklarınız dan kurtulabilirsiniz.vücutta yerleşmiş çatlak tedavisi için lazer çatlak tedaviside düzenli gidilirse mutlaka işe yarar.Cilt çatlakları daha çok göbek bölgesinde ve basenlerde görülür, vücut sıkılaştırıcı hareketler yardımı vücuttaki çatlaklar toparlanır puruş puruş cilt görümü düzelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir